انواع تلویزیون شهری

هزینه نصب تلویزیون شهری

هزینه نصب تلویزیون شهری

هزینه نصب تلویزیون شهری یکی از دغدغه های اکثر مشتریان و شاید عامل تردید بسیاری از افراد برای استفاده از این تجهیزات باشد. درواقع تصور برخی در مورد این نمایشگرها، ابزارهایی مدرن و گرانقیمت است که تنها برندها و مشاغل خاصی امکان استفاده از آن را دارند. اگرچه بسیاری از روش های تبلیغاتی به ویژه شکل جدید آن که به صورت الکترونیکی و با بهره گیری از تجهیزات و قطعات دیجیتال ارائه می شود، مستلزم پرداخت هزینه هایی در ابتدای کار است؛ اما با توجه به بازدهی بالای آنها و تاثیر فوق العاده ای که در معرفی کسب و کارها دارد، این هزینه ها کاملا معقول و به صرفه خواهند بود. به همین دلیل اطمینان داشته باشید که نتایج استفاده از نمایشگرهای شهری در مقایسه با هزینه های صرف شده برای آنها، بیشتر می باشد. با این حال قصد داریم در این مطلب و برای آگاهی هرچه بیشتر شما به بررسی هزینه نصب تلویزیون شهری پرداخته و اطلاعات مهمی در این رابطه ارائه نمائیم.

عوامل موثر بر هزینه نصب نمایشگر شهری

به طور کلی باید بدانید که کیفیت اجزا و قطعات تلویزون شهری و همچنین نصب آن ارتباط مستقیمی با هزینه های پرداختی دارد. درواقع به همان اندازه که استحکام، پایداری و دوام قطعات برای شما با اهمیت باشد، ملزم به پرداخت هزینه های بیشتری هستید.

گفتنی است برخی از امکانات این تابلوها به صورت انتخابی و بسته به خواست مشتری است و یکسری از هزینه ها نیز با توجه به متراژ تابلو و شرایط آن به صورت رایگان خواهد بود. مثلا در تلویزیون های داخل سالن و بالای ۱۲ متر، هزینه مربوط به پردازنده ها محاسبه نمی شود. بنابراین هزینه قابل پرداخت برای تلویزیون های شهری بسته به عوامل مختلفی تعیین می گردد که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت:

 

عوامل موثر بر هزینه نصب نمایشگر شهری

اندازه و وسعت صفحه نمایش

یکی از اصلی ترین مواردی که در هزینه نصب تلویزیون شهری تاثیرگذار است، ابعاد و اندازه صفحه نمایش تلویزیون است. همانطور که می دانید امکان اجرای این تجهیزات در سایزهای مختلف وجود دارد و هر برندی متناسب با نیاز و بودجه خود، وسعت نمایشگر خود را انتخاب می کند. اندازه های تلویزیون شهری بر مبنای واحد اینچ تعیین می شود و به این ترتیب هرچه صفحه نمایش مد نظر شما بزرگ تر باشد، هزینه های نهایی آن نیز بیشتر خواهد بود.

میزان تراکم پیکسل ها

پیکسل‌ به واحدهای کوچک مربعی شکلی اطلاق می شود که مجموع آنها در کنار یکدیگر، صفحه نمایشی برای ارائه تصاویر و رنگ ها به وجود می آورد. به همین دلیل برای جلوگیری از افت کیفیت تصاویر، تعداد و تراکم این پیکسل ‌ها می بایست در یک حد مشخص باشند. در غیر این صورت نمی توان تصاویری جذاب و مخاطب پسند را پخش نمود. بنابراین هرچه تعداد و تراکم پیکسل ‌ها افزایش پیدا کند، کیفیت تصاویر پخش شده نیز به طور چشمگیری بهبود یافته و در نتیجه هزینه نصب تلویزیون شهری نیز بیشتر می شود.

دات پیچ یا فاصله پیکسل ها

دات پیچ یا گام پیکسل نیز از دیگر عواملی است که تاثیر مستقیم و قابل توجهی در هزینه های نصب تلویزیون و همچنین وضوح و کیفیت آن دارد. درواقع به فاصله میان هر پیکسل با پیکسل بعدی، دات پیچ گفته می شود و هرچقدر این فاصله کمتر باشد، کیفیت تصاویر نیز بهتر و قیمت تلویزیون هم افزایش خواهد داشت.

تعداد پیکسل‌ های نمایشگر

به همان اندازه که تعداد پیکسل های نمایشگر در هزینه های نهایی و تصاویر خروجی نقش دارند، تعداد آنها نیز با اهمیت خواهد بود. به بیان دیگر، هرچه تعداد پیکسل های یک نمایشگر شهری بیشتر باشد، کیفیت و هزینه نصب تلویزیون شهری نیز بالاتر می رود.

 

وضوح و کیفیت تصاویر در هزینه نصب تلویزیون شهری

وضوح و کیفیت تصاویر

ارائه تصاویر مطلوب و با رنگ های جذاب و باکیفیت، اصلی ترین و مهمترین عامل برای کسب بهترین نتایج از این دسته ابزارهای تبلیغاتی است. به همین دلیل بهتر است این موضوع را در هنگام خرید و نصب این تجهیزات مد نظر داشته باشید. اما با توجه به اینکه نمایشگرهای شهری موجود در بازار دارای کیفیت های متفاوتی هستند، قیمت های نصب نیز بر همان اساس تعیین می شود. به طوری که هرچه کیفیت بالاتر باشد، هزینه نهایی نیز افزایش خواهد یافت.

کنتراست تصاویر روی نمایشگر

کنتراست یا میزان روشنایی تصاویر روی نمایشگرهای شهری نیز از دیگر مواردی است که در هزینه نصب تلویزیون شهری نقش مهمی دارد. این فاکتور نیز بایستی برای ارائه تصاویری با روشنایی متعادل در یک حد استاندارد قرار بگیرد.

وزن نمایشگرهای شهری

در گذشته نمایشگرهای شهری، نسبت به نمونه های امروزی، وزن بیشتری داشتند. به طوری که حمل و نصب آنها تنها با استفاده از جرثقیل ممکن بود. به همین دلیل قیمت نصب نیز تا حدود زیادی تحت تاثیر هزینه های جانبی قرار می گرفت. این در حالی است که تلویزیون های امروزی بسیار سبک هستند و نیازی به صرف هزینه برای حمل و راه اندازی آنها وجود ندارد.

میزان مصرف برق و انرژی

انرژی مصرفی نیز یکی از پارامترهای بسیار مهمی است که در مجموع هزینه های پرداختی برای این تجهیزات همواره لحاظ می شود. به این صورت که کاهش انرژی مصرفی، موجب افزایش هزینه نصب تلویزیون شهری می گردد. البته لازم به ذکر است که هرچه مصرف برق توسط این نمایشگرها در سطح بهینه تری باشد، قبوض پرداختی برق شما نیز کمتر خواهد بود.

کیفیت و اندازه صدای خروجی

میزان و کیفیت صدای خروجی از دیگر موضوعات مهم برای خرید تلویزیون های شهری است که باید به آن توجه داشت. بدیهی است هرچه کیفیت صدا در این نمایشگرها بیشتر باشد، مبالغ پرداختی بابت آن نیز بالاتر می رود.

 روشنایی تصاویر در صفحه نمایش

روشنایی تصاویر را نیز می توان یکی دیگر از عوامل مهم در هزینه نصب تلویزیون شهری دانست. درواقع برای آنکه هزینه هایی را که برای ساخت این دستگاه های دیجیتال صرف می کنید، بیهوده نباشد؛ بایستی به وضوح و روشنایی تصاویر نیز توجه داشته باشید. چراکه نمایشگرهایی با روشنایی کم، تصاویر با کیفیت و مطلوبی را ارائه نخواهند داد.

برند سازنده نمایشگرهای شهری

از انجایی که امروزه تقاضا برای نصب تلویزیون های شهری، افزایش چشمگیری داشته، مراکز و تولیدکنندگان زیادی نیز در این زمینه فعالیت می کنند. به همین دلیل هرچه برند سازنده این تجهیزات، مطرح و شناخته شده تر باشد؛ هزینه های قابل پرداخت نهایی نیز بیشتر می شوند.

میزان رزولوشن تصاویر

رزولوشن یکی از فاکتورهای بسیار مهم در تعیین کیفیت تصاویر خروجی است. درواقع علاوه بر تعداد و تراکم پیکسل ‌ها، رزولوشن را نیز می توان عامل بهبود وضوح تصاویر دانست. لذا تمامی این عوامل علاوه بر آنکه روی کیفیت تصاویر نقش دارند در هزینه نصب تلویزیون شهری نیز موثر هستند.

نحوه خرید تلویزیون شهری

روش خرید نیز در کاهش یا افزایش هزینه های نصب این تجهیزات، نقش عمده و بسزایی دارد. امروزه امکان خرید این تجهیزات به صورت حضوری و آنلاین وجود دارد. بنابراین در صورتی که قصد صرفه جویی و حذف برخی هزینه های جانبی را دارید، خرید آنلاین پیشنهاد بهتری است.

شرایط و منطقه جغرافیایی

وضعیت اقلیمی و شرایط جغرافیایی منطقه محل نصب نیز از دیگر مواردی است که با هزینه نصب تلویزیون شهری رابطه مستقیم دارد. به این معنا که در مناطقی با رطوبت بالا بایستی از تجهیزاتی با مقاومت بالا در برابر نفوذ رطوبت استفاده کرد.

ضمانت نامه و خدمات پس از فروش

اگر نمایشگر دیجیتال از ضمانت نامه و گارانتی معتبر برخوردار باشد، نگرانی شما از بابت مشکلات احتمالی آینده بی مورد خواهد بود. چراکه با وجود یک تضمین معتبر و در صورت بروز خرابی، به راحتی می توان قطعات مورد نظر را تعمیر یا تعویض نمود. بر همین اساس، هزینه نصب تلویزیون شهری به همراه خدمات پس از فروش مطمئن در مقایسه با نمایشگرها فاقد گارانتی بیشتر می باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *